Les 2 Alpes

Francja

Informacje o ośrodku

SNOW PARK MAPA STOKÓW

To bardzo znany i lubiany ośrodek, położony w samym sercu malowniczej doliny. Wybudowany został tuż po drugiej Wojnie Światowej, na dwóch górskich halach: Venosc i Mont-de-Lans. Stąd prawdopodobnie wywodzi się nazwa samej miejscowości i to w tym miejscu spotykają się północne i południowe Alpy. Les Deux Alpes otaczają szczyty masywu Ecrins, o wysokościach grubo przekraczającej 3000 metrów n.p.m.

Wyjątkowy mikroklimat, duże nasłonecznienie i gwarantowany śnieg sprawia, że do tej francuskiej miejscowości co roku ściągają miłośnicy zimowych sportów z całej Europy. Nie sposób się temu dziwić. Pojeździć można tu bowiem aż do lata, a to za sprawą lodowca Mont-de-Lans, położonego na wysokości 3.570 m n.p.m. Po nartach czeka na turystów szeroki wachlarz atrakcji i wszelkiego rodzaju rozrywek.

Atrakcje resortu

Les Deux Alpes nie kończy się po wypięciu nart, bo to miejsce oferuje dużo różnego typu atrakcji. Po górskich szlakach przejedziemy się snowmobilem, Nad górami pofruniemy na paralotni, a po śniegu pościągamy się na toboganie. Do tego zwiedzimy okolice kuligiem, lub na saniach ciągniętych przez psi zaprzęg. Przed wyjazdem warto zobaczyć jeszcze zamrożone wodospady i groty wydrążone w lodowcu.

Na zmęczonych zimowym szaleństwem gości, czekają sale relaksacyjne i nowoczesne spa. Zewnętrzne baseny z podgrzewaną wodą, saunę czy jacuzzi znajdziemy w kompleksie Espace 1800. Resort jest także przyjazny dzieciom, a do dyspozycji najmłodszych jest szkółka narciarska, strefa zabaw w centrum miasta oraz zimowe przedszkole. W 2009 roku Les Deux Alpes otrzymało prestiżową kategorie Famille Plus.

Miasto tętni życiem przez całą dobę. Małe kafejki, bistro lub typowe francuskie restauracje serwują tu lokalne produkty – dojrzewające sery i wędlinę oraz aromatyczne wino. Po zmroku główne ulice toną w kolorowych światłach pubów i barów, a nocne kluby i dyskoteki kuszą tych, którzy jeszcze mają siłę na nocne szaleństwa. Rano wszyscy spotkają się pod wyciągiem Diable lub Jandri Express.

Trasy

Turyści, którzy zdecydują się na wizytę w Les Deux Alpes, mogą skorzystać z jednej z 95 tras. Suma długości wszystkich stoków daje imponujące 200 kilometrów. Nieco ponad połowa z tego (103km.) przypada na trasy trudne, 78 km. to trasy łatwe, a najtrudniejsze szlaki w sumie ciągną się przez 44 km. W przeciwieństwie do innych ośrodków zimowych, w Les Deux Alpes trasy dla początkujących narciarzy znajdują się nie na dole, lecz na szczycie gór, czyli ponad 3,5 km nad poziomem morza. To sprawia, że śnieżnych sportach i widokach można zakochać się od pierwszego wejrzenia.

Całkowita liczba tras - 95 (200 km)
Trasy łatwe - 78 km
Trasy trudne - 103 km
Trasy bardzo trudne - 44 km

Wyciągi

Ten francuski kurort może poszczycić się aż siedmioma gondolami. Dodatkowo poruszanie się pomiędzy trasami wspomaga 25 orczyków i 20 kolejek krzesełkowych. W sumie daje to nam 47 wyciągów narciarskich różnego typu. Jednak największą atrakcję stanowi podziemna kolej The Dôme Express, która zawozi turystów wprost na szczyt Mont-de-Lans. Trzeba przyznać, że wszystko zorganizowane jest w sposób wzorowy, a duża przepustowość sprawia, że szybko można się przedostać z jednej strony resortu na drugi i to bez stania w kolejkach. Przy tak dużej rozpiętości terenu, jest to nie lada osiągnięcie.

Całkowita liczba wyciągów - 47
Gondole - 7
Krzesełka - 20
Orczyki - 25

Widok listy:
Liczba ofert spełniających kryteria: