Les Orres

Francja

Informacje o ośrodku

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Stacja narciarska podzielona jest na trzy części, a każda znajduje się na innej wysokości: Paramount 1550 m.n.p.m, Centre Station 1650 m.n.p.p i Bois Méan 1800 m.n.p.m. Narciarze mogą tu szusować pośród pięknych modrzewiowych lasów i podziwiać widok na okoliczne góry oraz jeziora Serre-Ponçon. Dużą zaletą kurortu jest skis aux pieds czyli bezpośrednie położenie bazy noclegowej przy wyciągach.

W ostatnich latach najszybciej rozwinęła się Bois Méan. Powstały nowoczesne, ekskluzywne hotele, restauracje oraz cała infrastruktura dla turystów. Główna część Les Orres-Centre Station stara się zachować swój oryginalny charakter i jest zamknięta dla ruchu samochodowego. Tworzy to unikalną atmosferę resortu, któremu bliżej jest do deptaku z pięknymi widokami, niż do hałaśliwego górskiego kurortu.

Atrakcje resortu

Specjalnie na potrzeby turystów stworzona została aplikacja wApp Store, Google Play i na Windows Phone. Zawiera ona szczegółowe informacje o sklepach, zakwaterowaniu, lokalnych atrakcjach oraz planowanych imprezach. Mając włączony GPS możemy za pomocą aplikacji monitorować przejechane trasy, śledzić na żywo rozkład jazdy skibusów i sprawdzać pogodę, czy oglądać stoki przez kamery online.

Resort oferuje sporo atrakcji poza-narciarskich. Wyprawy w góry na rakietach śnieżnych, skuterach śnieżnych lub psim zaprzęgiem to tylko początek. Do tego wspinaczka po zamarzniętych wodospadach, loty na paralotniach, tor saneczkowy lub zjazd na airbordzie. Miłośnikom spacerów polecany jest malowniczy trakt między Centre Station, a Bois Méan. Ofertę uzupełniają trasy narciarstwa biegowego.

Dla turystów z dziećmi czekają śnieżne ogrody, czyli połączeni szkółki narciarskiej i przedszkola. Znajdziemy także klub juniora z bezpłatną opieką nad dziećmi. Lokalne restauracje zaspokoją każde gusta, od kuchni międzynarodowej, po lokalne specjały. Les Orres to także szeroka oferta barów, pubów dyskotek oraz klubów nocnych. Znajdują się one głównie w najwyższej położonej części miejscowości.

Warunki narciarskie

Wyciągi uruchamiane są pod koniec grudnia, a kończą swoje działanie w połowie kwietnia. W ostatnich latach trasy otwarte były przez ok. 130 dni. Średnia pokrywa śnieżna wynosiła ok 150 cm. Bywa, że początek i koniec sezonu charakteryzuje się już nieco mokrym i ciężkim śniegiem w dolnych partiach. Jednak w górnej części armatki działają do ostatniego dnia, a dośnieżanie sięga aż 2500 m.n.p.m.

Dla miłośników freeridu przygotowano teren w okolicach Lac de Sainte Marguerite, Côte Ronde i Grand Vallon. Na wysokości 1650 m.n.p.m znajduje się duży snowpark, który oferuje sporo atrakcji niezależnie od stopnia umiejętności. Znajdziemy tam tor do boardercrossu, slopestyle, boxy i hopy. Podczas ferii zimowych, każdego dnia na terenie snowparku odbywa się Big air show, czyli pokaz freestylu.

Trasy

Kurort stale się rozwija. W ostatnich latach przybyło 25 km nowych tras i w tej chwili suma tras wynosi równe 100 km. Dla początkujących przygotowano 30 km. tras łatwych, głównie w dolnych partach. Do nauki jazdy nadają się szerokie, łagodne trasy tuż powyżej Les Orres. Dla bardziej wprawnych narciarzy, polecane są tereny powyżej 2000 m. n.p.m. Królową nartostrad jest sześciokilometrowa Grand Cabane – jedna z najdłuższych czerwonych tras w południowych Alpach. Narciarze doświadczeni mogą skorzystać z trzech czarnych tras o łącznej długości 10 km. Najtrudniejszy znajduje się w okolicy L'Horrible.

Całkowita liczba tras - 37 ( 100 km )
Trasy łatwe - 30 km
Trasy trudne - 60 km
Trasy bardzo trudne - 10 km

Wyciągi

Stacja powstała w 1970 roku, a w dniu otwarcia pierwszego wyciągu warunki narciarskie były dramatyczne. Jednak brak śniegu i ogromny mróz odczytany został jako dobry znak. W tej chwili kurort oferuje 19 wyciągów. 10 z nich to wyciągi orczykowe, pozostałe to kolejki krzesełkowe, które mieszczą od dwie do sześciu osób. Pomiędzy dolnymi stacjami kursują bezpłatne skibusy. Rożnica wzniesień pomiędzy najniżej położona stacją, a najwyższym miejscem gdzie możemy dotrzeć wyciągiem wynosi 1170 metrów. Warto też dodać, iż skipass z Les Orres obowiązuje także na stacji Orcières Merlette.

Całkowita liczba wyciągów - 37
Krzesełka - 9
Orczyki - 10

Widok listy:
Liczba ofert spełniających kryteria: