Les Sybelles

Francja

Informacje o ośrodku

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Malowniczy, francuski kurort położony jest w dolinie rzeki Arc, u podnóża Col de la Croix de Fer (2067 m n.p.m.). Znajduje się na obszarze masywu Arran-Villards. Ten słoneczny płaskowyż składa się z sześciu miejscowości: La Toussuire, Le Corbier, Saint-Sorlin d’Arves, Saint Jean d’Arves, Les Bottières i Saint-Colomban-des-Villards. Każda z tych wiosek zachowała swój unikalny charakter i tożsamość.

Region ten charakteryzuje się urokliwymi trasami, z których rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama na majestatyczny Aiguilles d’Arves, nie mniej efektowny Pic de l’Etendard, a przede wszystkim na słynny Mont-Blanc. Plan stworzenia jednego, silnego resortu powstał w latach 90-tych i zakończył się w 2003 roku. Obecnie to czwarty pod względem wielkości ośrodek narciarski we Francji.

Atrakcje resortu

Region słynie z wyrobu wyśmienitych wędlin oraz nabiału, które spotkać można w lokalnych sklepach Odwiedzając miejscowe restauracje warto skusić się na kawałek dojrzewającego sera i rozkoszować się jego smakiem przy lampce dobrego wina. Oferta miejscowych pubów i barów zaspokoi nawet najwybredniejszych klientów, a słynną francuską kuchnię poznamy w tradycyjnych, rustykalnych wnętrzach.

Każda z miejscowości oferuje coś unikalnego. W każdej z nich znajdziemy piękne, góralskie domy i drewnianą architekturę. Odwiedzając La Toussuire warto odszukać Cinema L'Iglo, które swoim kształtem nie przypomina wielkopowierzchniowe multipleksy. W Saint-Colomban-des-Villards znajduje się centrum dziedzictwa kulturowego, a Le Corbier oferuje unikalny zewnętrzny basen z podgrzewaną wodą.

Do tego wszystkiego można jeszcze przejechać się psim zaprzęgiem, podziwiać miejscową sztukę, zagrać w kręgle czy polatać na motolotni. Można wybrać się w góry i wędrować po jednym z wielu lokalnych szlaków, można wypożyczyć rower i zjeżdżać z ośnieżonych stoków i pagórków. Wszystko można, a na koniec dnia albo wybrać się do dyskoteki, albo zrelaksować się i odpocząć w jednym z kilkunastu spa.

Warunki narciarskie

Les Sybelles jest miejscem, gdzie odnajdą się narciarze klasyczni, dynamiczni snowboardziści czy też wytrwali skitourowcy. Dobre warunki, nowoczesna infrastruktura oraz otaczająca przyroda sprawia, że jazda na nartach nabiera tu nowego znaczenia. To nie tylko wysiłek dla ciała, ale i przyjemność dla ducha. A na koniec dnia na nartach zjedziemy prosto przed próg naszego domu.

Piękne widoki i długie, ośnieżone trasy to niewątpliwy atut tego resortu. Dodatkowo, w La Toussuire znajdziemy rodzinną strefę zimowych zabaw, która wraz z Sybelles Easypark, torem przeszkód i trasą przy łodzi wikingów sprawi, że nudzić nie będą się i starsi i młodsi. Niezapomnianych wrażeń dostarczy wizyta w snowparku, czy freeraidowa jazda po puchu. Na prawdę na nudę nie sposób tu narzekać.

Trasy

Odwiedzający mogą korzystać z 15 tras o łącznej długości 310 km. Składają się na nie: Le Corbier - ok 90 km, St. Sorlin i St Jean d'Arves - ok. 120 km, Les Bottieres i La Toussuire - ok. 55 km oraz St. Colomban - ok. 45 km tras. Wszystkie połączone są systemem wyciągów. Coś dla siebie znajdą początkujący snowboardziści, jak i instruktorzy narciarstwa. Dla pierwszych stworzono blisko 190 km. łatwych tras. Ci drudzy odnajdą się na trudnych (108km.) lub też bardzo trudnych trasach (13 km.). Stoki są dobrze przygotowane, a w przypadku gorszej pogody, organizatorzy posiłkują się armatkami śnieżnymi.

Całkowita liczba tras - 151 ( 310 km )
Trasy łatwe - 189 km
Trasy trudne - 108 km
Trasy bardzo trudne - 13 km

Wyciągi

By móc korzystać z pełnej oferty miejsca, do dyspozycji odwiedzających oddano 73 wyciągów. Większość z nich, bo aż 48 stanowią wyciągi orczykowe. Pozostałe to kolejki krzesełkowe. Co ciekawe brak jest kolejek gondolowych. Dla początkujących adeptów sportów zimowych zamiast tradycyjnych wyciągów przygotowano kryte taśmy wciągające. Jest to bezpieczne i wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla najmłodszych. Kurort otwarty jest od grudnia aż do kwietnia. Warto podkreślić, że dynamiczny rozwój infrastruktury turystycznej pozostaje tu w harmonii z naturą i wyjątkową dbałością o środowisko naturalne.

Całkowita liczba wyciągów - 73
Gondole - 0
Krzesełka - 25
Orczyki - 48