Nassfeld

Austria

Informacje o ośrodku

MAPA STOKÓW

To austriacki resort położony w Karyntii, tuż przy granicy z Włochami. Cieszy się sporą popularnością wśród narciarzy, ze względu na duże nasłonecznienie oraz perfekcyjne przygotowanie tras. Znajduje się w dziesiątce najlepszych ośrodków Austrii. Ten region Alp Karnickich znajduje się pod ciągłym wpływem niżu znad Adriatyku, który obfituje w opady gwarantujące grubą pokrywę śnieżną.

Resort powstał ponad 40 lat temu, jednak dopiero dziesięciolecie przyniosło mu popularność. W 2014 roku portalu skiresort.de przyznał Nassfeld aż 15 wyróżnień. Zwyciężył w kategorii „Oferta noclegowa w pobliżu stoków i wyciągów”. Rok później Snow-Online.de dołożył kolejne wyróżnienie: jeden z najlepszych ośrodków narciarskich. Do tego średnia 300 dni słonecznych dni w roki – to musi robić wrażenie.

Trasy

Tereny narciarskie rozłożone są na dwóch poziomach. Niżej odnajdziemy głównie miejsca przeznaczone dla narciarstwa biegowego. Wyżej znajduje się 40 różnego rodzaju tras narciarstwa alpejskiego, dających w sumie imponującą liczbę 110 km. 30 km. to trasy łatwe, znajdujące się głównie w okolicy Watschiger Alm, Auernig i Tressdorferhöhe. Najwięcej, bo 69 km. tras oznaczonych jest kolorem czerwonym., 11 km kolorem czarnym. Najdłuższa nartostrada – Carnia, wije się przez 7.6km. Aż 2.2 km z tego to teren sztucznie doświetlony, co sprawia, że jest to jednocześnie najdłuższa nocna trasa w Europie.

Wyciągi

Władze Nassferd bardzo dbają o odpowiedni poziom i rozwój infrastruktury. Liczba wyciągów rośnie z roku na rok i wynosi obecnie 30. 16 z nich to orczyki, 9 krzesełka (4 i 6 osobowe) , a 5 to kolejki gondolowe. Jedna z nich, najsłynniejsza i najdłuższa w całych Alpach, „Millenium Express” ma ponad 6 km. długości i 1300 m. różnicy wysokości. Czas przejazdu tą linią to zaledwie 17 minut. Z resztą godzinowa przepustowość całej stacji wynosi aż 48186 osób i gwarantuje, że nawet w szczycie sezonu nie będziemy stać w olbrzymich kolejkach. Do tego największy, słoneczny taras w całych Alpach.