Francja | Pra Loup

Pra Loup, Alpy francuskie

Typ:

🛳Ferie

Najbliższy turnus:

📅 01.02.2019 - 10.02.2019
 • 👥 100 uczestników
 • 📅 01.02.2019
  • Dostępne terminy:
  • 01.02.2019 - 10.02.2019
 • 10 dni
 • 🚍 Autokar
 • Apartamenty
 • Wyżywienie własne
Dolina Wilka Auuu!!
Nawet 300 słonecznych dni w roku, lokalizacja w Parku Narodowym i klimatyczna drewniana architektura. Pra Loup jest uznawane za najlepszą stację w Alpach Południowych - prawie 200 km tras. DOLINA_WILKA to również raj dla freestyle’owców - ponad 40 ha strefy „Rider Space“ oraz sześć "Natural X Pipes" dla adeptów newfreestyle. Gościnność mieszkańców sprawia że chce się tam wracać co rok.
Ekipa so Snow
N
Natka
07.02.2018
4.7
Do zobaczenia za rok ;)
J
Jacek
11.02.2018
5
Bęe polecał dalej na pewno :)
D
Damian
12.02.2018
4.3
Śnieg, śnieg, śnieg!

Pra Loup

Informacje o ośrodku

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Pra Loup znajduje się w północnej części popularnego ośrodka narciarskiego Espace Lumière. Nazwa samej stacji narciarskiej pochodzi od wilków, które zamieszkiwały te tereny wiele lat temu. Samą nazwę przetłumaczyć można jako wilczą łąkę. Korzenie wioski sięgają 900 lat przed Chrystusem, gdy osiedlili się tu liguryjscy owczarze. Rozwój miejscowości nastąpił w latach 60- tych ubiegłego wieku.

Resort składa się z dwóch cześć. Położonego na wysokości 1500 m.n.p.m. Pra Loup Molanes i usytuowanego sto metrów wyżej Pra Loup 1600. Pierwsza z nich to przytulna, tradycyjna wioska z blisko 20 górskimi domkami wybudowanymi wokół zabytkowej kapliczki, znajdującej się w centrum. W oddalonej o 2 km. nowoczesnej Pra Loup 1600 odnajdziemy szereg sklepów, kawiarni oraz bogatą ofertą après-ski.

Atrakcje resortu

Miejscowość przygotowała szereg atrakcji dla odwiedzających ją turystów. Można udać się w góry przypinając do nóg rakiety i spacerować specjalnie do tego przygotowanymi trasami. Można przesiąść się na śnieżny skuter, snowmobil lub quad. Można też obejrzeć wszystko z lotu ptaka, korzystając z motolotni. Dla tradycjonalistów przygotowano kort tenisowy, lodowisko na otwartym powietrzu oraz basen.

Pra Loup może poszczycić się tytułem P’tits Montagnards oraz Familly Plus. Znajdują się tu zimowe parki zabaw, specjalnie przygotowane trasy i zajęcia terenowe na których dzieci zaznajamiają się z miejscową fauną i florą. Do listy atrakcji dołączył zjazd na śnieżnym wężu. Atrakcja ta rozpoczyna się na wysokości 2130 m. i kończy po pięciu kilometrach, gdy znajdziemy się 1610 m nad poziomem morza.

Zmęczeni wielogodzinną jazdą narciarze mogą odprężyć się przy podwójnym espresso lub kieliszku czegoś mocniejszego. Tutejsze restauracje oferują smaczny miks potraw śródziemnomorskich z wysokogórskimi specjałami. Wieczorem wioska tętni życiem zachęcając do odwiedzenia dyskotek i klubów nocnych. Komu znudzi się miejscowa oferta rozrywek, może udać się do pobliskiego miasteczka Barcelonnette.

Warunki narciarskie

Ze względu na świetne warunki pogodowe i stosunkowo niewielką odległość od Lazurowego Wybrzeża, resort stał się ulubionym miejscem narciarzy z Marsylii, Monaco czy nawet Włoch. Według ostatnich statystyk kurort może pochwalić się liczbą 300 słonecznych dni w roku. Zimne, bezchmurne noce pomagają utrzymać śnieg w dobrym stanie, z wilgotne powietrze znad morza sprawia, że często występują tu opady.

Resort przygotowany jest także do jazdy poza trasami, zwłaszcza w okolicy La Foux d’Allos. Na freestylowców czeka snow park Free-Raid „Le Raider Space” oraz zupełnie nowy - „South Park” z wieloma modułami i atrakcjami. Dołóżmy do tego park terenowy idealny do boardercrossu, który podzielony jest na strefę niebieską dla zaawansowanych użytkowników, oraz strefę czerwoną dla prawdziwych ekspertów.

Trasy

Obie części mają wiele do zaoferowania przybyłym narciarzom i snowboardzistom. Do dyspozycji odwiedzających oddano 180 km. świetnie przygotowanych tras. Dla początkujących narciarzy przygotowano 100 km. szerokich, łatwych tras. Na bardziej doświadczonych czeka 70 km tras trudnych oraz 10 km. bardzo trudnych, o dużym stopniu nachylenia. Ofertę wzbogacono także o tereny do freeraidu i boardercorssu. Resort może pochwalić się całkowicie odnowionym systemem sztucznego naśnieżania, z podwojona ilością armatek w dolnych partiach. Pozwoliło to rozciągnąć sezon narciarski od grudnia do kwietnia.

Całkowita liczba tras - 180 km
Trasy łatwe - 30 km
Trasy trudne - 47 km
Trasy bardzo trudne - 17 km

Wyciągi

Oferta Pra Loup stale się rozwija. W ostatnich latach wyremontowano całą dotychczasową infrastrukturę, dodatkowo powiększając przepustowość i wzbogacając ofertę kolejnymi wyciągami. Obecnie jest ich w całym kurorcie 51. Najwięcej, bo aż 24 jest orczyków, nieco mniej kolejek krzesełkowych (21). Ofertę uzupełnia sześć nowoczesnych gondolek, z których najdłuższa, Le Lac może pochwalić się różnicą 1100 m. pomiędzy górną i dolną stacją. W latach 80-tych ubiegłego stulecia system połączono z Val d'Allos tworząc szeroką sieć wyciągów, która nie musi być wspomagana ski-busami.

Całkowita liczba wyciągów - 51
Gondole - 6
Krzesełka - 21
Orczyki - 24

Apartamenty Pra Loup

Położenie

Wszystkie nasze apartamenty znajdują się w Pra Loup 1600 od 100m do 800m od wyciągów, sklepów, barów oraz restauracji.

Lokale

Każdy apartament wyposażony jest w wyposażony aneks kuchenny, ekspres do kawy, lodówkę oraz TV. Apartamenty mają różny rozkład, przykładowe opcje:
Studio 4-osobowy:powierzchnia ok. 20/25 m2. Składa się z pokoju dziennego z rozkładaną kanapą oraz z kabiny z łóżkiem piętrowym.

Apartament 6/8-osobowy: powierzchnia ok. 30/40 m2. Składa się z pokoju dziennego z rozkładaną kanapą, z kabiny z łóżkiem piętrowym oraz z sypialni lub antresoli z łóżkiem małżeńskim bądź z rozkładanej sofy oraz wnęki z dwoma łóżkami piętrowymi 


Dokwaterowanie 1 os. - podczas rezerwacji dostępna jest również opcja dokwaterowania do pokoju z osobami tej samej płci oraz w możliwie podobnym wieku. W niektórych apartamentach nie gwarantujmy pojedynczego łóżka. Wybierając tę opcję zostanie się zakwaterowanym w apartamencie 4, 6 lub 8 os.

Infrastruktura

Niedaleko apartamentów można skorzystać z (za dodatkową opłatą):
-Snowscooterze / snowbike
-Lodowiska
-Kortu do tenisa
-Kina
-Spa
-Basenu
-Kręgielni
-Paralotniarstwa
-Wspinaczki (Barcelonnette: 7 km)
-Toru do Kartingu (a 8km)
-Paintballa (8 km)

Dodatkowo płatne (dla chętnych, można zabrać swoje):
- Pościel (8 euro/os)
- Ręczniki (4 euro/os)

Dzień 1 - 2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy

 • Przyjazd do Pra Loup

 • 🏨Zakwaterowanie

 • 👥Walkaround i wieczorna integracja

Dzień 3 - 8
 • Wspólne rozgrzewki

 • Jazda po stokach

 • 👍Wspólne aktywności i integracja

Dzień 9 - 10
 • 🏨Wykwaterowanie

 • 🚍Wyjazd do Polski

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa 14:00 W dniu wyjazdu -
Łódź 16:00 W dniu wyjazdu -
Dojazd własny 19:00 Dzień po - 250 PLN
Wrocław 19:00 W dniu wyjazdu -
Cena zawiera
 • Specjalna promocja!

 • 🏨Zakwaterowanie w Apartamentach

 • Skipass na region Pra Loup, obejmujący 100 km tras

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • 👥Opieka kadry

 • Smsowy serwis informacyjny

 • 🎯Voucher 200 PLN do wykorzystania na dowolny kurs kite - promocyjna akcja tylko w styczniu! (szczegóły w zakładce Praktyczne info)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛Ubezpieczenie SKI PREMIUM - 70 PLN/os

 • Opłata Klimatyczna - 50 PLN/os

 • Kaucji zwrotnej za apartament - 80 €/os

Nie zawiera (fakultatywne)

Ubezpieczenie SKI PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.

Koszty Leczenia (KL): 40 000€
Choroby przewlekłe (CP): Tak
Koszty Ratownictwa (KR): 6 000€
Uszczerbek na zdrowiu (NNW): 10 000€
Tabela skręceń przy NNW: 5 000€
Utrata Bagażu Podróżnego (BP): 200€
OC prywatne: 10 000€
OC sportowe: 10 000€
Sporty amatorskie (AS):Tak
Utrata Sprzętu Sportowego (SS):700€

Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Voucher na kite

Rabat 200 zł do wykorzystania na dowolny kurs kite w szkółce kitesurfingu Board and Kite

Voucher jest imienny i do wykorzystania w 2019 roku przy zakupie kursu online, łączy się z innymi zniżkami!

Po założeniu rezerwacji prosimy się zgłosić po szczegóły na mail: bok@sosnow.pl

FAQ | Pra Loup

Ilu dniowy jest skipass?
Skipass 6-dniowy na region Pra Loup, obejmujący 100 km tras.

Co będzie dodatkowo płatne podczas wyjazdu?
Kaucja zwrotna - 80 €/osoba. Zwracana ostatniego dnia wyjazdu jeżeli nie zostaną wyrządzone żadne szkody oraz apartament jest posprzątany.
Pościel - 8-16 € (dla chętnych, można zabrać swoją).
Ręczniki - 4 euro (dla chętnych, można zabrać swoje).

Czy oferta obejmuje wyżywienie?
Wyżywienie we własnym zakresie. W apartamentach znajdują się w pełni wyposażone kuchnie (lodówka, piekarnik, kuchenka gazowa lub elektryczna,talerze, garnki, sztućce). W pobliżu znajduje się sklep spożywczy. Można się ew. stołować w barach i restauracjach, które znajdują się niedaleko od naszych apartamentów.

Jakie ceny obowiązują w lokalnych sklepach i barach?

Przykładowe ceny:

Orientacyjne ceny w barach na stoku:
danie obiadowe (np. spaghetti) - 10 - 12 EUR
panini (kanapka na ciepło) - 5 - 6 EUR
pizza - 15 EUR
frytki - 3,50 EUR
mała tarta owocowa - 4,80 EUR
piwo małe/duże - 3,5/6 EUR
grzane wino (kubek) - 2,50 Euro

Market:

bagietka - 1 EUR
paczka szynki - 3,80 EUR
paczka żółtego sera - 3,50 EUR
paczka makaronu - 1,50-2,00 EUR
opakowanie ryżu - 1,50 EUR
litr mleka- 1,30 EUR
opakowanie jajek (10 sztuk) - 3,80 EUR
paczka piersi z kurczaka (~0,5 kilograma) - 8 EUR
paczka pomidorów koktajlowych - 4 EUR
jogurty smakowe (8 x 125 gramów) - 2,50 EUR
słoik dżemu - 2,50 EUR
słoik nutelli - 5 EUR
Coca-Cola (2 litry) - 2,40 EUR
sok owocowy (1 litr) - 2 EUR
puszka oliwek - 2 EUR
ser camembert - 2,40 EUR
batonik czekoladowy - 1,50 EUR
tabliczka czekolady - 3,50 EUR
piwo (najtańszy "Kronenburg" 4,5 %) - 6 x 25 cl - 3,80 EUR, beczka 5 litrów - 20 EUR
najtańsze wino - od 2 EUR

01.02.2019 - 10.02.2019
Ceny podane za 1 os. dla Student
Apartamenty Pra Loup 100 osób
Potwierdzony
Wyjazd potwierdzony
Apart. 5 os.
Lista rezerwowa
Apart. 6 os.
1 349 zł1 549 zł
Apart. 8 os.
1 299 zł1 499 zł
Studio 4 os.
1 449 zł1 649 zł
Studio 3 os.
1 499 zł1 699 zł
Studio 2 os.
1 699 zł1 899 zł
Miejsce 1 os.
1 399 zł1 599 zł