Francja | Pra Loup

Pra Loup, Alpy francuskie

Typ:

🛳Ferie

Najbliższy turnus:

📅 01.02.2019 - 10.02.2019
 • 👥 100 uczestników
 • 📅 01.02.2019
  • Dostępne terminy:
  • 01.02.2019 - 10.02.2019
 • 10 dni
 • 🚍 Autokar
 • Apartamenty
 • Wyżywienie własne
Dolina Wilka Auuu!!
Nawet 300 słonecznych dni w roku, lokalizacja w Parku Narodowym i klimatyczna drewniana architektura. Pra Loup jest uznawane za najlepszą stację w Alpach Południowych - prawie 200 km tras. DOLINA_WILKA to również raj dla freestyle’owców - ponad 40 ha strefy „Rider Space“ oraz sześć "Natural X Pipes" dla adeptów newfreestyle. Gościnność mieszkańców sprawia że chce się tam wracać co rok.
Ekipa so Snow
N
Natka
07.02.2018
4.7
Do zobaczenia za rok ;)
J
Jacek
11.02.2018
5
Bęe polecał dalej na pewno :)
D
Damian
12.02.2018
4.3
Śnieg, śnieg, śnieg!

Pakiet korzyści!

Mega cena, taniej nigdy nie będzie!
📅Bezpłatna zmiana terminu. możliwość zmiany terminu i miejsca wyjazdu na 30 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu!
💱Gwarancja najniższej ceny, czyli gwarancja najniższej ceny przy zmianie terminu/kierunku turnusu!
Gwarancja śniegu, możliwość zamiany lub bez kosztowej rezygnacji z wyjazdu w sytuacji, gdy zabraknie śniegu w ośrodku w zarezerwowanym!
Skipass w cenie!
Rezerwacje z zaliczką tylko 20%!
🚍 Transport Autokarami DE LUX
Wypożyczenie TOP NARTY & DESKI od 35 € / 7 dni
Szkolenia narty snowboard 10 godz. / 70 €
W cenie zawody / najlepsze imprezy
Najlepsze ubezpieczenie SKI PREMIUM
Specjalne ceny na wyżywienie / alkohole
Pro organizacja, słońce i pozytywni ludzie!
RABAT W SKLEPIE www.ROSSIGNOL-OUTLET.pl

Pra Loup

Informacje o ośrodku

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Pra Loup znajduje się w północnej części popularnego ośrodka narciarskiego Espace Lumière. Nazwa samej stacji narciarskiej pochodzi od wilków, które zamieszkiwały te tereny wiele lat temu. Samą nazwę przetłumaczyć można jako wilczą łąkę. Korzenie wioski sięgają 900 lat przed Chrystusem, gdy osiedlili się tu liguryjscy owczarze. Rozwój miejscowości nastąpił w latach 60- tych ubiegłego wieku.

Resort składa się z dwóch cześć. Położonego na wysokości 1500 m.n.p.m. Pra Loup Molanes i usytuowanego sto metrów wyżej Pra Loup 1600. Pierwsza z nich to przytulna, tradycyjna wioska z blisko 20 górskimi domkami wybudowanymi wokół zabytkowej kapliczki, znajdującej się w centrum. W oddalonej o 2 km. nowoczesnej Pra Loup 1600 odnajdziemy szereg sklepów, kawiarni oraz bogatą ofertą après-ski.

Atrakcje resortu

Miejscowość przygotowała szereg atrakcji dla odwiedzających ją turystów. Można udać się w góry przypinając do nóg rakiety i spacerować specjalnie do tego przygotowanymi trasami. Można przesiąść się na śnieżny skuter, snowmobil lub quad. Można też obejrzeć wszystko z lotu ptaka, korzystając z motolotni. Dla tradycjonalistów przygotowano kort tenisowy, lodowisko na otwartym powietrzu oraz basen.

Pra Loup może poszczycić się tytułem P’tits Montagnards oraz Familly Plus. Znajdują się tu zimowe parki zabaw, specjalnie przygotowane trasy i zajęcia terenowe na których dzieci zaznajamiają się z miejscową fauną i florą. Do listy atrakcji dołączył zjazd na śnieżnym wężu. Atrakcja ta rozpoczyna się na wysokości 2130 m. i kończy po pięciu kilometrach, gdy znajdziemy się 1610 m nad poziomem morza.

Zmęczeni wielogodzinną jazdą narciarze mogą odprężyć się przy podwójnym espresso lub kieliszku czegoś mocniejszego. Tutejsze restauracje oferują smaczny miks potraw śródziemnomorskich z wysokogórskimi specjałami. Wieczorem wioska tętni życiem zachęcając do odwiedzenia dyskotek i klubów nocnych. Komu znudzi się miejscowa oferta rozrywek, może udać się do pobliskiego miasteczka Barcelonnette.

Warunki narciarskie

Ze względu na świetne warunki pogodowe i stosunkowo niewielką odległość od Lazurowego Wybrzeża, resort stał się ulubionym miejscem narciarzy z Marsylii, Monaco czy nawet Włoch. Według ostatnich statystyk kurort może pochwalić się liczbą 300 słonecznych dni w roku. Zimne, bezchmurne noce pomagają utrzymać śnieg w dobrym stanie, z wilgotne powietrze znad morza sprawia, że często występują tu opady.

Resort przygotowany jest także do jazdy poza trasami, zwłaszcza w okolicy La Foux d’Allos. Na freestylowców czeka snow park Free-Raid „Le Raider Space” oraz zupełnie nowy - „South Park” z wieloma modułami i atrakcjami. Dołóżmy do tego park terenowy idealny do boardercrossu, który podzielony jest na strefę niebieską dla zaawansowanych użytkowników, oraz strefę czerwoną dla prawdziwych ekspertów.

Trasy

Obie części mają wiele do zaoferowania przybyłym narciarzom i snowboardzistom. Do dyspozycji odwiedzających oddano 180 km. świetnie przygotowanych tras. Dla początkujących narciarzy przygotowano 100 km. szerokich, łatwych tras. Na bardziej doświadczonych czeka 70 km tras trudnych oraz 10 km. bardzo trudnych, o dużym stopniu nachylenia. Ofertę wzbogacono także o tereny do freeraidu i boardercorssu. Resort może pochwalić się całkowicie odnowionym systemem sztucznego naśnieżania, z podwojona ilością armatek w dolnych partiach. Pozwoliło to rozciągnąć sezon narciarski od grudnia do kwietnia.

Całkowita liczba tras - 180 km
Trasy łatwe - 30 km
Trasy trudne - 47 km
Trasy bardzo trudne - 17 km

Wyciągi

Oferta Pra Loup stale się rozwija. W ostatnich latach wyremontowano całą dotychczasową infrastrukturę, dodatkowo powiększając przepustowość i wzbogacając ofertę kolejnymi wyciągami. Obecnie jest ich w całym kurorcie 51. Najwięcej, bo aż 24 jest orczyków, nieco mniej kolejek krzesełkowych (21). Ofertę uzupełnia sześć nowoczesnych gondolek, z których najdłuższa, Le Lac może pochwalić się różnicą 1100 m. pomiędzy górną i dolną stacją. W latach 80-tych ubiegłego stulecia system połączono z Val d'Allos tworząc szeroką sieć wyciągów, która nie musi być wspomagana ski-busami.

Całkowita liczba wyciągów - 51
Gondole - 6
Krzesełka - 21
Orczyki - 24

Apartamenty Pra Loup

Położenie

Wszystkie nasze apartamenty znajdują się w Pra Loup 1600 od 100m do 800m od wyciągów, sklepów, barów oraz restauracji.

Lokale

Każdy apartament wyposażony jest w wyposażony aneks kuchenny, ekspres do kawy, lodówkę oraz TV. Apartamenty mają różny rozkład, przykładowe opcje:
Studio 4-osobowy:powierzchnia ok. 20/25 m2. Składa się z pokoju dziennego z rozkładaną kanapą oraz z kabiny z łóżkiem piętrowym.

Apartament 6/8-osobowy: powierzchnia ok. 35/40 m2. Składa się z pokoju dziennego z rozkładaną kanapą , z kabiny z łóżkiem piętrowym oraz z sypialni lub antresoli z łóżkiem małżeńskim.

Dokwaterowanie 1 os. - podczas rezerwacji dostępna jest również opcja dokwaterowania do pokoju z osobami tej samej płci oraz w możliwie podobnym wieku. W niektórych apartamentach nie gwarantujmy pojedynczego łóżka. Wybierając tę opcję zostanie się zakwaterowanym w apartamencie 4, 6 lub 8 os.

Infrastruktura

Niedaleko apartamentów można skorzystać z (za dodatkową opłatą):
-Snowscooterze / snowbike
-Lodowiska
-Kortu do tenisa
-Kina
-Spa
-Basenu
-Kręgielni
-Paralotniarstwa
-Wspinaczki (Barcelonnette: 7 km)
-Toru do Kartingu (a 8km)
-Paintballa (8 km)

Dodatkowo płatne (dla chętnych, można zabrać swoje):
- Pościel (8 euro/os)
- Ręczniki (4 euro/os)

Dzień 1 - 2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy

 • Przyjazd do Pra Loup

 • 🏨Zakwaterowanie

 • 👥Walkaround i wieczorna integracja

Dzień 3 - 8
 • Wspólne rozgrzewki

 • Szkolenia SKI/SNB

 • Jazda po stokach

 • 👍Wspólne aktywności i integracja

Dzień 9 - 10
 • 🏨Wykwaterowanie

 • 🚍Wyjazd do Polski

Szkolenie SKI/SNB

Szkolenie SKI/SNB

Zajęcia grupowe odbywają się od niedzieli do czwartku po 2h dziennie. Podział na grupy ze względu na poziom zaawansowania. Zajęcia odbywają się na każdym poziomie zaawansowania przy zebraniu się grupy.

Godziny zajęć*
8:30 - 10:30
10:30 - 12:30
13:30 - 15:30
*koordynator wyjazdu ustala na wyjeździe godziny zajęć

Czas trwania
2h x 5 dni

Cena
70€

Szkolenie Indywidualne

Szkolenie indywidualne to zajęcia, podczas których czas oraz progam dopasowany jest pod kursanta.

Godziny zajęć:
Dopasowane do potrzeb klienta

Czas trwania:
55 minut
Cena:
30€

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa 15:00 W dniu wyjazdu -
Kraków 15:00 W dniu wyjazdu -
Łódź 17:00 W dniu wyjazdu -
Katowice 17:00 W dniu wyjazdu -
Poznań 20:00 W dniu wyjazdu -
Wrocław 20:00 W dniu wyjazdu -
Dojazd własny 18:00 Dzień po - 250 PLN
Cena zawiera
 • Specjalna promocja!

 • 🏨Zakwaterowanie w Apartamentach

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Skipass na region Pra Loup, obejmujący 100 km tras

 • 👥Opieka kadry

 • Smsowy serwis informacyjny

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛Ubezpieczenie SKI PREMIUM - 70 PLN/os

 • Opłata Klimatyczna - 50 PLN/os

 • Kaucji zwrotnej za apartament - 80 €/os

Nie zawiera (fakultatywne)
 • Szkolenia SKI / SNB (12h) - 300 PLN doliczane do umowy lub 80 € płatne na wyjeździe

Ubezpieczenie SKI PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.

Koszty Leczenia (KL): 40 000€
Choroby przewlekłe (CP): Tak
Koszty Ratownictwa (KR): 6 000€
Uszczerbek na zdrowiu (NNW): 10 000€
Tabela skręceń przy NNW: 5 000€
Utrata Bagażu Podróżnego (BP): 200€
OC prywatne: 10 000€
OC sportowe: 10 000€
Sporty amatorskie (AS):Tak
Utrata Sprzętu Sportowego (SS):700€

Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG*) i Szwajcarii.

Dlaczego warto wyrobić EKUZ?
- Zwolnienie z jakichkolwiek płatności za świadczenia medyczne w państwowych placówkach na terenie EOG i Szwajcarii
- Ułatwienie procedury weryfikacji ubezpieczenia (dużo szybsza pomoc w razie wypadku)
- W pełni bezpłatna pomoc nawet w bardzo poważnych wypadkach, których koszt przewyższa kwotę ochrony przez prywatnego ubezpieczyciela.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Karta wydawana jest od ręki.

*EOG obejmuje 25 państw:
- Unia Europejska (Austria, Belgia, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Polska, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy)
- Islandia
- Liechtenstein
- Norwegia

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Rezerwacja

Możesz dokonać rezerwacji indywidualnie (tylko za siebie - dokwaterowanie), bądź za kilka osób - rezerwując cały pokój / apartament, a nawet kilka pokoi / apartamentów.
Osoby, które dokonują rezerwacji całych pokoi / apartamentów są przez nas premiowane niższą ceną za osobę.

Aby dokonać rezerwacji:
1. Kliknij rezerwuj i wybierz termin i opcję zakwaterowania
2. Dokonaj kalkulacji - dostosuj pokoje i ilość uczestników, dla których robisz rezerwację. Wybierz miejsce odjazdu, dobierz dodatki itp.
3. Przejdź do podsumowania, zaloguj się, podaj imiona i nazwiska uczestników.
Nazwij swoją grupę - pomoże nam to w organizacji i identyfikacji Was jako grupa.
4. Wybierz formę płatności i wpłać minimum zaliczkę przy rezerwacji.

01.02.2019 - 10.02.2019
Ceny podane za 1 os. dla Student
Apartamenty Pra Loup 100 osób
Potwierdzony
Wyjazd potwierdzony
Apart. 5 os.
1 399 zł1 599 zł
Apart. 6 os.
1 349 zł1 549 zł
Apart. 8 os.
1 299 zł1 499 zł
Studio 4 os.
1 449 zł1 649 zł
Studio 3 os.
1 499 zł1 699 zł
Studio 2 os.
1 699 zł1 899 zł
Miejsce 1 os.
1 399 zł1 599 zł