Logo
Logo Logo

Francja | Val Thorens

Val Thorens, Alpy francuskie

4.7
Praca pilota
4.7
Integracja
4.3
Program
5
Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Nejlepszy w Europie!
Val Thorens to żywa brama do 600 km tras narciarskich w trzech dolinach, z niemal bezkonkurencyjnym śniegiem ze względu na jego wysokie położenie.Od lat uznawany za no 1 w Europie kurort zimowy. PIERWSZY_SZTRUKS w Val Thorens to również świetne miejsce dla puchowych amatorów freeridu, 99% tras powyżej 2000 m n.p.m. i widok ze szczytów na Mont Blanc, wciąż mało – możecie rozszerzyć karnet na Trzy Doliny (Les Trois Vallées) czyli aż 600km tras – największa narciarska strefa na świecie!
Ekipa so Snow
M
Marta
25.12.2017
4.3
Organizacja i Staff spoko, podróż autokarem też znośna :)
J
Jaco
14.08.2018
5
Najlepszy wyjazd EVER
A
Adam
02.01.2018
4.7
Zdecydowanie wracam za rok!

Pakiet korzyści!

Mega cena, taniej nigdy nie będzie!
Skipass w cenie!
Rezerwacje z zaliczką tylko 20%!
🚍 Transport Autokarami DE LUX
Wypożyczenie TOP NARTY & DESKI od 35 € / 7 dni
Szkolenia narty snowboard 10 godz. / 70 €
W cenie zawody / najlepsze imprezy
Najlepsze ubezpieczenie SKI PREMIUM
Specjalne ceny na wyżywienie / alkohole
Pro organizacja, słońce i pozytywni ludzie!
RABAT W SKLEPIE www.ROSSIGNOL-OUTLET.pl

Val Thorens

Informacje o ośrodku

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Val Thorens to naturalnie utworzona, wspaniale nasłoneczniona niezależnie od pory dnia, otwarta kotlina,. To jednocześnie najwyżej położona stacja narciarska w Europe i najwyższy punkt Trzech Dolin – największego terenu narciarskiego na świecie! Znajduje się na wysokości 2300 m.n.p.m. Otoczone jest sześcioma lodowcami i sześcioma szczytami o wysokości przekraczającej 3000 m.n.p.m.

Tu na nartach można zjechać prosto pod drzwi hotelu. Tu każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od wieku, umiejętności czy dyscypliny sportu jaką uprawia. Przejazd po trasach w Trzech Dolinach jest tak samo niezapomniany, jak wieczorne atrakcje i nocne życie w tym znanym, francuskim kurorcie. I pomyśleć, że na początku lat 70-tych XX wieku miejsce to było jedynie lodową pustynią.

Atrakcje resortu

Resort oferuję odwiedzającym szeroką ofertę noclegową. Górskie chaty, rodzinne hostele i hotele ze spa zaspokoją nawet najbardziej wymagających turystów. Nieważne więc czy ma to być miejsce na wypad rodzinny, romantyczny wyjazd w góry czy może szalony tydzień w gronie znajomych. Val Thorens czeka na wszystkich i ma dla każdego coś do zaoferowana.

Na strudzonych narciarzy czekają liczne puby, nocne kluby i dyskoteki. Odpoczynek na stoku, lampka dobrego wina czy mecz w gronie przyjaciół – na wszystko jest tu miejsce. Nie gorsza jest oferta małych bistro czy wykwintnych restauracji. Możemy zacząć od bagietki i kawy na śniadanie. W porze obiadu rozsmakować się we francuskiej kuchni, wieczorem odwiedzić restauracje z gwiazdkami Michelina.

Ośrodek posiada centrum sportowe, gdzie uprawiać można ponad 20 różnych dyscyplin. Centra odnowy biologicznej oferują zabiegi zdrowotne i relaksacyjne. Znajdziemy też aqua spa, kluby fitness i park trampolin. Dodajmy do tego najdłuższy we Francji tor saneczkowy, naukę jazdy samochodem po lodzie oraz zjazd rowerami górskimi po ośnieżonych zboczach. Uff, tu na prawdę nie sposób się nudzić.

Warunki narciarskie

W Val Thorens sezon rozpoczyna się już w listopadzie, a dobre warunki gwarantowane są aż do maja. Doskonałe położenie, wyjątkowy mikroklimat i udoskonalana co rok infrastruktura sprawiają, że nawet podczas cieplejszych zim, jest tutaj gdzie pojeździć. Nie jest to może najtańsze miejsce dla turystów, ale z pewnością jest to jedno z czołowych miejsc na zimowej mapie Europy.

Ten francuski resort to nie tylko doskonałe miejsce dla narciarzy i snowboardzistów. To także miejsce, gdzie można pobawić się na śniegu. Tutaj można zjechać z trasy i cieszyć się puchem i freeraidem. Entuzjaści bardziej ekstremalnych doznań z pewnością skorzystają z oferty snow parków i fun areas. Na chcących sprawdzić swoje umiejętności akrobatyczne, czeka gigantyczna poduszka powietrzna.

Trasy

Miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji aż 72 trasy, o łącznej długości 150 kilometrów. Z tego ponad 60 km. to trasy łatwe. Nico więcej (ok 70) jest tras trudnych. Komu jeszcze będzie mało – resort oferuje ok 20 km. tras bardzo trudnych. Wraz z ilością idzie także jakość. 90% terenów zjazdowych znajduje się powyżej 2000 m.n.p.m. W wypadku gorszych warunków, ponad połowa tras może być sztucznie naśnieżana. Liczba ta powiększa się z każdym rokiem. W ostatnim czasie armatki śnieżne pojawiły się bowiem na Tétras, Plan de l’Eau i Boulevard Cumin.

Całkowita liczba tras - 72 (150 km)
Trasy łatwe - 60 km
Trasy trudne - 70 km
Trasy bardzo trudne - 20 km

Wyciągi

Aby sprawnego poruszać się po terenie całego resoru, zbudowano 32 nowoczesnych wygodnych, a przede wszystkim szybkich wyciągów. Osiem orczyków, tyle samo kolejek gondolowych i aż 16 wyciągów krzesełkowych sprawia, że Val Thorens może pochwalić się imponującą przepustowością 60 tysięcy narciarzy na godzinę! Koniec więc ze staniem w długich kolejkach, a zaoszczędzony dzięki temu czas możemy wykorzystać na odpoczynek lub podziwianie widoków. Można też błyskawicznie wyjechać na Cime de Caron, gdzie z wysokości 3300 m.n.p.m zjedziemy jedną z najlepszych czerwonych i czarnych tras w Europie.

Całkowita liczba wyciągów - 32
Gondole - 8
Krzesełka - 16
Orczyki - 8

Brak turnusów

Dzień 1 - 2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy

 • Przyjazd do Val Thorens

 • 🏨Zakwaterowanie

 • 👥Walkaround i wieczorna integracja

Dzień 3 - 8
 • Wspólne rozgrzewki

 • Szkolenia SKI/SNB

 • Jazda po stokach

 • 👍Wspólne aktywności i integracja

Dzień 9 - 10
 • 🏨Wykwaterowanie

 • 🚍Wyjazd do Polski

Szkolenie SKI/SNB

Szkolenie SKI/SNB

Zajęcia grupowe odbywają się od niedzieli do czwartku po 2h dziennie. Podział na grupy ze względu na poziom zaawansowania. Zajęcia odbywają się na każdym poziomie zaawansowania przy zebraniu się grupy.

Godziny zajęć*
8:30 - 10:30
10:30 - 12:30
13:30 - 15:30
*koordynator wyjazdu ustala na wyjeździe godziny zajęć

Czas trwania
2h x 5 dni

Cena
70€

Szkolenie Indywidualne

Szkolenie indywidualne to zajęcia, podczas których czas oraz progam dopasowany jest pod kursanta.

Godziny zajęć:
Dopasowane do potrzeb klienta

Czas trwania:
55 minut
Cena:
30€

Zgłoszenie do szkolenia

Osoby zainteresowane szkoleniem muszą wypełnić formularz szkółki:

Na 7 dni przed wyjazdem osoby zarejestrowane dostaną informację zwrotną nt. realizacji szkolenia - realizacja jest zależna od tego czy uzbierała się minimalna liczba chętnych osób.

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą szkółki, specjalnie dedykowaną dla klientów ST - OFERTA SZKOLENIA

Brak turnusów

Ubezpieczenie SKI PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.

Koszty Leczenia (KL): 40 000€
Choroby przewlekłe (CP): Tak
Koszty Ratownictwa (KR): 6 000€
Uszczerbek na zdrowiu (NNW): 10 000€
Tabela skręceń przy NNW: 5 000€
Utrata Bagażu Podróżnego (BP): 200€
OC prywatne: 10 000€
OC sportowe: 10 000€
Sporty amatorskie (AS):Tak
Utrata Sprzętu Sportowego (SS):700€

Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Cena zawiera
 • Specjalna promocja!

 • 🏨Zakwaterowanie w Apartamentach

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Skipass na region Val Thorens obejmujący 150 km tras

 • 👥Opieka kadry

 • 👍Program Animacyjny

 • Smsowy system informacyjny

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛Ubezpieczenie SKI PREMIUM - 79 PLN/os

 • Opłata Klimatyczna - 12 €/os

 • Kaucji zwrotnej za apartament - 500 €/apartament

Nie zawiera (fakultatywne)

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG*) i Szwajcarii.

Dlaczego warto wyrobić EKUZ?
- Zwolnienie z jakichkolwiek płatności za świadczenia medyczne w państwowych placówkach na terenie EOG i Szwajcarii
- Ułatwienie procedury weryfikacji ubezpieczenia (dużo szybsza pomoc w razie wypadku)
- W pełni bezpłatna pomoc nawet w bardzo poważnych wypadkach, których koszt przewyższa kwotę ochrony przez prywatnego ubezpieczyciela.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Karta wydawana jest od ręki.

*EOG obejmuje 25 państw:
- Unia Europejska (Austria, Belgia, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Polska, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy)
- Islandia
- Liechtenstein
- Norwegia

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Rezerwacja

Możesz dokonać rezerwacji indywidualnie (tylko za siebie - dokwaterowanie), bądź za kilka osób - rezerwując cały pokój / apartament, a nawet kilka pokoi / apartamentów.
Osoby, które dokonują rezerwacji całych pokoi / apartamentów są przez nas premiowane niższą ceną za osobę.

Aby dokonać rezerwacji:
1. Kliknij rezerwuj i wybierz termin i opcję zakwaterowania
2. Dokonaj kalkulacji - dostosuj pokoje i ilość uczestników, dla których robisz rezerwację. Wybierz miejsce odjazdu, dobierz dodatki itp.
3. Przejdź do podsumowania, zaloguj się, podaj imiona i nazwiska uczestników.
Nazwij swoją grupę - pomoże nam to w organizacji i identyfikacji Was jako grupa.
4. Wybierz formę płatności i wpłać minimum zaliczkę przy rezerwacji.