Passo Tonale

Passo Tonale , Alpy włoskie

Typ:

🛳Ferie

Najbliższy turnus:

📅 15.02.2019 - 24.02.2019
 • 👥 100 uczestników
 • 📅 15.02.2019
  • Dostępne terminy:
  • 15.02.2019 - 24.02.2019
 • 10 dni
 • 🚍 Autokar
 • Apartamenty
 • Wyżywienie własne
Passo
Majestatyczny lodowiec Presena to mega miejscówka do freeride! Wystartujemy z niego aż z wysokości 3069m n.p.m. W sumie ponad 100 km tras, świetnie przygotowany Adamello Freestyle Park, który podzielono na dwie strefy z niezależnym wejściem i dodatkowo Easy Arena. PASSO_TONALE to nowoczesna i imprezowa stacja narciarska, wchodząca w skład słynnego regionu Val di Sole (Dolina Słońca).
Ekipa so Snow
Łukasz
19.01.2018
4.3
Było zajebiście
M
Monika
25.01.2018
5
3x tak
R
Roksana
30.01.2018
4.7
Więcej plusów niż minusów

Passo Tonale

Informacje o ośrodku

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Przełęcz Passo Tonale znajduje się na granicy Lombardii i Trydentu. Wraz z pobliskim Ponte di Legno tworzy jeden z większych regionów narciarskich Adamello Ski. Rozciąga się od wysokości 1884 m.n.p.m, aż do 3100 m.n.p.m i jest to najwyżej położona stacja w słynnej Dolinie Słońca (Val di Sole). Ośrodek znajduje się u stóp lodowca Pressena, dzięki czemu sezon trwa tu praktycznie przez cały rok.

Sama miejscowość nie należy do urokliwej. Domy, podobnie jak i wyciągi ściśnięte są po dwóch stronach drogi i robią raczej przygnębiające wrażenie. Jednak okolica i same trasy dostarczają tak przyjemnych widoków, że nikt nie zwraca uwagi na wygląd samej górskiej wioski. Tym bardziej, że większość kwater, chat i hoteli jest położoną bezpośrednio przy stokach i umożliwia zjazd pod same drzwi.

Atrakcje resortu

Resort nie należy do najbardziej zatłoczonych czy hałaśliwych, a jego oferta nocnych rozrywek jest raczej ograniczona. Wynagradza to spora ilość restauracji i pizzerii oraz kawiarni, które zapewniają poranne espresso i popołudniowe cappuccino wraz z panini. Lokalną atrakcją są także wieczory przy ognisku, gdzie w blasku gwiazd można wypić lampkę dobrego wina i raczyć się lokalnymi specjałami.

Łagodne, szerokie trasy i spokojny charakter miejscowości sprawia, że to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi swobodnie mogą stawiać tu pierwsze kroki na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zamiast niewygodnych orczyków, czekają tu nowoczesne i bezpieczne taśmy. Dodatkowo kurort oferuje Fantaski czyli klub dla dzieci powyżej 5 roku życia, oraz opiekę nad młodszymi dziećmi.

Dla turystów przygotowano trasy do narciarstwa biegowego i wędrówek w rakietach śnieżnych. Można wypożyczyć śnieżny skuter lub poprowadzić psi zaprzęg, albo powspinać się po lodzie. Region ma także basen, ośrodek jeździecki i kryte lodowisko. Ofertę uzupełniają loty helikopterem oraz snowkite. W 2020 r. planowane jest otwarcie nowego centrum Thermal Spa, nawiązującego stylem do śnieżnego otoczenia.

Warunki narciarskie

Dzięki swojemu wyjątkowemu położeniu sezon w Passo Tonale trwa od listopada do końca maja, a organizatorzy dają gwarancje śniegu na cały ten okres. Trasy południowe tworzą piękny, naturalny amfiteatr, ich ustawienie do słońca sprawia, że jazda jest czystą przyjemnością, nawet dla początkujących narciarzy. Najdłużej czynna są trasy na lodowcu, a o jakość pokrywy dba gęsta sieć armatek śnieżnych.

Region zapewnia kilka malowniczych stoków dla amatorów freeridu. Zapewniają one sporo wrażeń, a jednocześnie organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo zjeżdżających. Komu będzie mało emocji, na tego czeka dobrze wyposażony snowpark z hopami, torem do snowcrossu i strefą chill-out. Dwie trasy: Valena w Passo Tonale i Valbione na Ponte di Legno umożliwiają jazdę nocną dwa razy w tygodniu, od 20 do 23.

Trasy

Region składa się z 42 nartostrad o łącznej długości 100 km. Dla początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi szczególnie polecane są łatwe, południowe stoki. Trasy niebieskie to w sumie 20 km. Trasy trudne rozciągają się przez 64 kilometry, a bardzo trudne przez 16 km. Dla miłośników mocniejszych wrażeń polecany jest zjazd na północnej stronie przełęczy, słynną drogą Paradiso. Jest to jedna z najbardziej wymagających czarnych tras, której koniec jest tak stromy, że nie jest w stanie wjechać na niego ratrak. Na Lodowcu Presena cały rok można jeździć po czterech trasach, długich na 7 km.

Całkowita liczba tras - 42 (100 km)
Trasy łatwe - 20 km
Trasy trudne - 64 km
Trasy bardzo trudne - 16

Wyciągi

Różnica wysokości pomiędzy najniżej, a najwyżej położonym punktem resortu wynosi 1880 metrów. Aby obsłużyć tak duży i tak rozciągnięty teren niezbędne było stworzenie nowoczesnej i sprawnie działającej infrastruktury. Na całym terenie znajdziemy 28 wyciągów. Składają się na nie 4 kolejki gondolowe, 5 orczyków i 19 wyciągów krzesełkowych (2, 3, 4 i 6 osobowych). Zwarta i przemyślana struktura sprawia, że do poruszania się po terenie resortu nie potrzebne są skibusy. Na szczycie Adamello (3000 m.n.p.m) znajduje się ski bar z panoramicznym widokiem na Lobbie, Presanella and Pian di Neve.

Całkowita liczba wyciągów - 28
Gondole - 4
Krzesełka - 19
Orczyki - 5

Condominio Tonale 3

Położenie

Dom apartamentowy znajduje się w słonecznej okolicy z panoramicznym widokiem, w pobliżu centrum, blisko wyciągów.

Lokale

Apartament 5/6 os. - Apartament 3-poziomowy, na parterze znajduje się pokój dzienny, kuchnia oraz balkon. Na piętrze podwójna sypialnia, loft z dwoma łóżkami pojedynczymi oraz łazienka. W piwnicy skibox.

Apartament 4 os. - Apartament z sypialnią dwuosobową, pokojem dziennym z podwójną sofą, kuchnią, łazienką, balkonem oraz skiboxem.

Apartament 3/2 os. - Apartament z sypialnią dwuosobową, pokojem dziennym z podwójną sofą, kuchnią, łazienką, balkonem oraz skiboxem.

Dokwaterowanie 1 os. - podczas rezerwacji dostępna jest również opcja dokwaterowania do pokoju z osobami tej samej płci oraz w możliwie podobnym wieku. W niektórych apartamentach nie gwarantujmy pojedynczego łóżka. Wybierając tę opcję zostanie się zakwaterowanym w apartamencie 4 lub 6 os.

Infrastruktura

Apartament zapewnia bezpośredni dostęp do stoków narciarskich. Ponadto znajduje się w nim szkółka narciarska, punkt sprzedaży karnetów oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Na miejscu można pograć w tenisa, a okolica cieszy się popularnością wśród miłośników gry w golfa i jazdy na nartach.

Dzień 1-2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy

 • Przyjazd do Passo Tonale

 • 🏨Zakwaterowanie

 • 👥Walkaround i wieczorna integracja

Dzień 3-8
 • Wspólne rozgrzewki

 • Szkolenia SKI/SNB

 • Jazda po stokach

 • 👍Wspólne aktywności i integracja

Dzień 9-10
 • 🏨Wykwaterowanie

 • 🚍Wyjazd do Polski

Szkolenie SKI/SNB

Szkolenie SKI/SNB

Zajęcia grupowe odbywają się od niedzieli do czwartku po 2h dziennie. Podział na grupy ze względu na poziom zaawansowania. Zajęcia odbywają się na każdym poziomie zaawansowania przy zebraniu się grupy.

Godziny zajęć*
8:30 - 10:30
10:30 - 12:30
13:30 - 15:30
*koordynator wyjazdu ustala na wyjeździe godziny zajęć

Czas trwania
2h x 5 dni

Cena
70€

Szkolenie Indywidualne

Szkolenie indywidualne to zajęcia, podczas których czas oraz progam dopasowany jest pod kursanta.

Godziny zajęć:
Dopasowane do potrzeb klienta

Czas trwania:
55 minut
Cena:
30€

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa 17:00 W dniu wyjazdu -
Łódź 19:00 W dniu wyjazdu -
Katowice 22:00 W dniu wyjazdu -
Dojazd własny 14:00 Dzień po - 200 PLN
Cena zawiera
 • 🏨Zakwaterowanie w Apartamentach

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Skipass na region Passo Tonale oraz Ponte di Legno, obejmujący 100 km tras

 • 👥Opiekę kadry

 • Smsowy serwis informacyjny

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛Ubezpieczenie SKI PREMIUM - 70 zł/os

 • Opłata Klimatyczna - 50 zł/os

 • Kaucji zwrotnej za apartament - 300 €/apartament

Nie zawiera (fakultatywne)
 • Szkolenia SKI / SNB (12h) - 300 zł doliczane do umowy lub 80 € płatne na wyjeździe

 • Poszewki na pościel i ręczniki 15 € (można zabrać swoje)

Ubezpieczenie SKI PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.

Koszty Leczenia (KL): 40 000€
Choroby przewlekłe (CP): Tak
Koszty Ratownictwa (KR): 6 000€
Uszczerbek na zdrowiu (NNW): 10 000€
Tabela skręceń przy NNW: 5 000€
Utrata Bagażu Podróżnego (BP): 200€
OC prywatne: 10 000€
OC sportowe: 10 000€
Sporty amatorskie (AS):Tak
Utrata Sprzętu Sportowego (SS):700€

Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG*) i Szwajcarii.

Dlaczego warto wyrobić EKUZ?
- Zwolnienie z jakichkolwiek płatności za świadczenia medyczne w państwowych placówkach na terenie EOG i Szwajcarii
- Ułatwienie procedury weryfikacji ubezpieczenia (dużo szybsza pomoc w razie wypadku)
- W pełni bezpłatna pomoc nawet w bardzo poważnych wypadkach, których koszt przewyższa kwotę ochrony przez prywatnego ubezpieczyciela.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Karta wydawana jest od ręki.

*EOG obejmuje 25 państw:
- Unia Europejska (Austria, Belgia, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Polska, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy)
- Islandia
- Liechtenstein
- Norwegia

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Rezerwacja

Możesz dokonać rezerwacji indywidualnie (tylko za siebie - dokwaterowanie), bądź za kilka osób - rezerwując cały pokój / apartament, a nawet kilka pokoi / apartamentów.
Osoby, które dokonują rezerwacji całych pokoi / apartamentów są przez nas premiowane niższą ceną za osobę.

Aby dokonać rezerwacji:
1. Kliknij rezerwuj i wybierz termin i opcję zakwaterowania
2. Dokonaj kalkulacji - dostosuj pokoje i ilość uczestników, dla których robisz rezerwację. Wybierz miejsce odjazdu, dobierz dodatki itp.
3. Przejdź do podsumowania, zaloguj się, podaj imiona i nazwiska uczestników.
Nazwij swoją grupę - pomoże nam to w organizacji i identyfikacji Was jako grupa.
4. Wybierz formę płatności i wpłać minimum zaliczkę przy rezerwacji.

soSNOW promo

Nie czekamy na ostatnią chwilę - im wcześniej zarezerwujesz ofertę na wypad zimowy na narty lub deskę, tym mniej płacisz. Nasze wyjazdy podczas promocji są dostępne w najlepszych cenach i po najlepszych warunkach! Nie zwlekaj!

SECOND MINUTE (Promocja obowiązuje tylko do 30.09.2018 lub do wyczerpania promocyjnych miejsc)*

Zniżki do 30% - taniej nigdy nie będzie!
💱 Gwarancja najniższej ceny - gwarancja najniższej ceny przy zmianie terminu/kierunku turnusu!
📅 Bezpłatna zmiana terminu - możliwość zmiany terminu wyjazdu na 30 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu!
Bezpłatna zmiana wyjazdu - możliwość zmiany miejsca wyjazdu na 30 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu!
Gwarancja śniegu - możliwość zamiany lub bez kosztowej rezygnacji z wyjazdu w sytuacji, gdy zabraknie śniegu w ośrodku w zarezerwowanym!

15.02.2019 - 24.02.2019
Ceny podane za 1 os. dla Dorosły
Condominio Tonale 3100 osób
Potwierdzony
Wyjazd potwierdzony
Apart. 6 os.
1 799 zł1 999 zł
Apart. 4 os.
1 949 zł2 149 zł
Apart. 5 os.
1 849 zł2 049 zł
Miejsce 1 os.
1 899 zł2 099 zł
Apart. 3 os.
1 999 zł2 199 zł